26229726_1662030020523385_2335300993970152467_n.jpg

HERBALİFE İLE AKTİF YAŞAM

Öncelikle aktif yaşam nedir? Nasıl daha aktif bir yaşama sahip olabiliriz? Fiziksel aktivite nedir? sorularını cevaplayacağız.

Aktif yaşam, günlük yaşantımızın her anında fiziksel olarak daha hareketli ve aktif olmayı ifade etmektedir. Planlı ve düzenli yapılan egzersizler ve plansız aktivitelerle günlük yaşamını elden geldiğince fiziksel olarak hareketli ve aktif geçiren birey, aktif bir yaşam sürdürmektedir.

Günümüzde enerji harcamak, enerji depolamaktan daha zor bir durum haline gelmiştir. Örneğin: Daha aktif yaşam için günde ortalama 10000 adım atmamız gerekirken çoğu insan 1000 adım dahi atmıyor. Bu sebeple gün içerisinde besinlerden elde ettiğimiz enerjiyi vücut harcayamıyor ve bu besinler vücudumuzda yağ olarak depolanıyor. Bu durum obezite ile karşılaşmamıza neden olmaktadır. Obezite ise zaman içerisinde çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşmamak, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmemiz için aktif ve hareketli bir yaşama sahip olmamız gerekmektedir.

herbalife ücretsiz danışmanlık

NASIL DAHA AKTİF BİR YAŞAMA SAHİP OLABİLİRİM?

Aktif yaşama sahip olmamız için bunu yaşam tarzı haline getirme düşüncemiz olmalıdır. Yani bir hedefe ulaşmak için değil, hedefe ulaştıktan sonra da aktif yaşam tarzımızı hayatımız boyunca devam ettirebilmeliyiz.

Aktif bir yaşam için öncelikle, gündelik işlerinizi yaparken nasıl daha aktif olabileceğinizi düşünmelisiniz. Örneğin: sürekli otobüs kullanıyorsanız varacağınız durağa gelmeden bir kaç durak önce inebilir ve hedefe yürüyerek gidebilirsiniz ya da evde çocuğunuzla oyun oynayabilir, iş çıkışlarında kafelerde oturmak yerine etkinliklere katılarak ufakta olsa aktif bir yaşam için adım atmış olabilirsiniz.

Sporu hayatımızın bir parçası yapmalıyız. Bazıları spor salonlarına severek isteyerek gider, onların işi kolay. Ama kapalı mekâna girip spor yapmak istemiyorsanız kendinize işkence etmeyin ve işe yaşam tarzınızı gözden geçirerek başlayın. İnanın size önereceğimiz bu kolay ipuçları egzersiz kadar faydalı olacaktır. Benimserseniz bu aktivitelerin sürelerini zamanla arttırırsınız.

Aktif olma konusunda kararlı olun

Hareketli insanlar merdiveni mi tercih eder, asansörü mü kullanır. Siz de işe en azından inerken merdiveni kullanarak başlayabilirsiniz. Belki bir süre sonra yukarı da merdivenle çıkarsınız. Arabanızı yıkatmak yerine kendiniz yıkayabilirsiniz.  Özetle mümkün olduğunca aktivitede bulunmaya çalışın.

Güne daha erken başlayın

Gece vakitli yatıp sabah erken kalkmaya çalışın. Son zamanlarda çoğu uzman yetersiz ve geç uyku uyuyanların metabolizmalarının iyi çalışmadığını ve bunun da kilo aldırdığını tekrarlıyorlar. Erken kalkıp egzersiz yapan ve üzerine sağlıklı bir kahvaltı edenlerin daha fazla yağ yaktığını da ekliyorlar.

Molalarda ufak egzersizler yapın

Bazı günler uzun süre masa başında oturarak çalışmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda kısacık molalar verin ve kalp ritminizi arttıracak hareket yapın. Örnek mi; şınav çekebilir, ip atlayabilirsiniz, bunun için beşer dakikalık bir ara bile yeter.

Yaptıklarınızı not alın

Eski alışkanlıklara dönmek kolaydır, buna engel olmak için her gün aktivite olarak neler yaptığınızı bir deftere not edin. Size ne kadar kalori yaktığınızın hesabını tutun demiyoruz, sadece neler yaptığınızı yazın, bir kaç ay sonra dönüp baktığınızda kendinizle gurur duyacak ve aktiviteleri arttıracaksınız.

FİZİKSEL AKTİVİTE NEDİR?

Fiziksel aktivite günlük yaşam içerisinde kas ve eklemlerimizi kullanarak enerji tüketimi ile gerçekleşen, kalp ve solunum hızını arttıran ve farklı şiddetlerde yorgunlukla sonuçlanan aktiviteler olarak tanımlanabilir.

Yürüme

Koşma

Sıçrama

Yüzme

Bisiklete binme

Çömelme kalkma

Kol ve bacak hareketleri

Baş ve gövde hareketleri

gibi temel vücut hareketlerinin tümünü ya da bir kısmını içeren çeşitli spor dalları, dans, egzersiz, oyun ve gün içerisindeki aktiviteler fiziksel aktivite olarak kabul edilebilirler.

FİZİKSEL AKTİVİTE YARARLARI

Kas kuvvetimizi artırır.

Moralimizi yükseltir.

Kemiklerimizin kırılmaya karşı dayanıklılığını artırır.

Fazla kilo almamızı önler.

Kilo vermemizi sağlar.

Yapmak istediğimiz halde yapamadığımız veya çekindiğimiz uğraşları yapabilmemizi sağlar.

Denge duygusunu geliştirir; ileri yaşlarda düşmelerin önüne geçer

Diyabet, kalp hastalığı, meme ve kalın barsak kanserleri, kemik erimesi gibi hastalıkların önlenmesini sağlar.

Beyin sağlığını geliştirir, daha iyi düşünmemizi, daha doğru karar vermemizi sağlar.

Oksijen kullanmamız en üst düzeye çıkar.

Fiziksel aktivitenin en önemli yararlarından biri; daha kaliteli ve sağlıklı yaşlılık geçirmemizi sağlar.

herbalife 21 günde fit değişim

HERBALİFE İLE AKTİF YAŞAM

Herbalife, sağlıklı ve aktif bir yaşamı desteklemektedir. Önceliğimiz düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmek. Daha sonra aktif bir yaşamı alışkanlık haline getirmektedir. Herbalife ile aktif yaşam ve beslenme düzenini oluşturduğumuz takdirde daha kaliteli bir yaşam sürebiliriz.

Yukarıda detaylı şekilde aktif yaşam ve fiziksel aktivite nedir, yararları nelerdir ve nasıl aktif yaşama sahip olacağımızı açıkladık. Bu önerilere uyduğumuz takdirde daha kaliteli ve sağlıklı yaşam sürmek kaçınılmaz olacaktır.

Biz Herbalife danışmanlarınız, herbalife ile aktif bir yaşama adım atmanızda yardımcı oluyoruz. Kazanılan aktif yaşam alışkanlığını, Herbalife beslenme ürünleri ile birlikte destekleyip daha düzenli bir beslenme alışkanlığı kazanmanızı sağlıyoruz. Herbalife beslenme ürünleriyle daha doğru ve dengeli beslenerek aktif yaşam yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan merak ettiğiniz konular için bizlere ulaşabilir ya da sitemizin blog kısmındaki detaylı bilgilerimizi inceleyebilirsiniz.

Herbalife ile aktif yaşam alışkanlığı için bize buradan ulaşabilirsiniz. …  Whatsapp  İnstagram   

Herbalife Beslenme Ürünleri Hakkında Detaylı Bilgiler için tıklayınız.


HERBALİFE İLE AKTİF YAŞAM – DEĞİŞTİR HAYATINI..

(Vücudundan memnun olmadığın için değil, vücudunu sevdiğin için egzersiz yap)

Herbalife ile aktif yaşam, aktif yaşam, günlük yaşantımızın her anında fiziksel olarak daha hareketli ve aktif olmayı ifade etmektedir, Herbalife ile aktif yaşam, Herbalife ile aktif yaşam,

İdeal Kilo Rehberi


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Whatsapp Görüşmesi Başlat